U polufinalnom susretu naše su djevojke igrale protiv ekipe OŠ Novi Vinodolski, koja je na kraju izborila nastup u finalu. Unatoč velikoj borbenosti i dobrim akcijama, učenice OŠ Kostrena upisale su poraz te su igrale utakmicu za treće mjesto. U susretu za broncu pokazale su odlučnost i timski duh te su pobjedom protiv OŠ Turnić zasluženo osvojile treće mjesto na županijskom natjecanju.
Za OŠ Kostrena nastupile su: Marta Kurilić, Ana Perušić, Tena Pavletić, Mia Končar, Mila Vukušić, Tamara Vidas, Žana Turk, Lucia Lencović i Zoe Stojak pod vodstvom mentorice prof. Ive Kamenić.
Konačni poredak natjecanja bio je:
OŠ Viškovo
OŠ Ivana Mažuranića Novi Vinodolski
OŠ KOstrena
Čestitamo učenicama i mentorici na izvrsnom rezultatu i uspješnom predstavljanju škole! Ponosni smo što su se cure potrudile i osvojile 3. mjesto u futsalu za djevojke. Naša škola ponosna je što sudjeluje u ovakvim događajima koji motiviraju mlade na rekreaciju i druženje vani s prijateljima. Želimo im još dobrih i uspješnih utakmica. Sretno!
Socijalna pedagoginja Zita Kolveši potaknula je na obilježavanje Dana ružičastih majica u našoj školi pa su oblikovana dva panoa na ulazu u školu. Na jednom se nalaze učenički radovi na tu temu, a drugi je interaktivni pano na kojem se nalaze poruke koje učenici samo pišu jedni drugima kako bi se ohrabrili i podržali ideju o nenasilju. Budući da su mnogi učenici došli odjeveni u ružičaste majice, napravljene su i zajedničke fotografije.
Neke od poruka koje su učenici zapisali:
Biti drugačiji je OK!
Pokloni osmijeh!
Ne kritiziraj, već pohvali!
Nemoj dopustiti nasilje!
Nemoj se rugati!
Nasilje nije rješenje!
Svako dijete treba prijatelja.
Svakom djetetu treba djetinjstvo, nemojte ga uzeti nasiljem.
Dan ružičastih majica, međunarodno poznat kao Pink Shirt Day, obilježava se diljem svijeta zadnje srijede u veljači u znak protesta protiv incidenta koji se dogodio 2007. godine u Kanadi kada je učenik u školu došao u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od tumora te bio žrtva vršnjačkog nasilja. U znak podrške još su dvojica učenika odjenula ružičaste majice te se protest iz Kanade brzo proširio i na mnoge druge zemlje. U Hrvatskoj je Sabor 17. veljače 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja među djecom i mladima.
Završnica Županijskog prvenstva osnovnih škola u futsalu za dječake održana je 23. veljače u Delnicama, gdje su učenici Osnovne škole Kostrena ostvarili izvrstan uspjeh osvojivši 3. mjesto u Primorsko-goranskoj županiji.
Na završnom turniru odigrali su dvije zahtjevne utakmice. U polufinalnom susretu snage su odmjerili s ekipom OŠ Srdoči, koja je na kraju osvojila prvo mjesto. Unatoč velikoj borbenosti i zalaganju, Kostrenjani su upisali poraz te ostali bez plasmana u finale. U utakmici za treće mjesto pokazali su pravi sportski karakter. Protiv ekipe OŠ Gornja Vežica odigrali su odlučno, odgovorno i timski te zasluženo slavili pobjedu, čime su osigurali brončanu medalju.
Konačni poredak završnice bio je:
mjesto – OŠ Srdoči
mjesto – OŠ Delnice
mjesto – OŠ Kostrena
mjesto – OŠ Gornja Vežica
Za OŠ Kostrena nastupili su: Vid Šoić, Raul Brnčić, Ivan Matijević, Nicolas Vrbanić, Jakov Šoić, Aron Džida, Marko Kosanović, Vigo Sišul i Erik Zahej, pod vodstvom mentorice Ive Kamenić.
Ovim uspjehom dječaci su potvrdili kvalitetan rad, zajedništvo i sportsku predanost te dostojno predstavili svoju školu među najboljim ekipama u županiji.
Čestitamo učenicima i mentorici na osvojenom trećem mjestu i izvrsnom nastupu na završnici prvenstva!
U dvorani 3. maj na Kantridi 10. veljače održano je Županijsko natjecanje osnovnih škola u badmintonu na kojem su sudjelovali i učenici OŠ Kostrena.
Školu su predstavljali Kristijan Bešlić, Andre Kosanović, Ivano Kovačić i Eric Ortega-Puertas, kojima je ovo bio debitantski nastup na županijskoj razini. Učenici su odigrali borbene i sadržajne mečeve protiv ekipa OŠ Opatija, OŠ Čavle i OŠ Brajda te pokazali veliki trud, sportski duh i želju za napretkom.
Unatoč zalaganju i dobrim potezima, ovoga puta nisu se uspjeli plasirati u završni krug natjecanja, no stečeno iskustvo zasigurno će im biti poticaj za daljnji rad i buduća natjecanja.
Učenike je na natjecanju vodila mentorica prof. Iva Kamenić.
Čestitamo učenicima i mentorici na hrabrom i dostojnom predstavljanju škole!
Dan sigurnijeg interneta svjetska je kampanja koja se obilježava drugog utorka u veljači svake godine s ciljem promicanja sigurnije, odgovornije i pozitivnije upotrebe tehnologija i interneta, posebno među djecom i mladima.
Ove godine dan sigurnijeg interneta obilježava se 10. veljače 2026. godine, a Centar za sigurniji internet Hrvatska, kao dio Insafe mreže, obilježava ga organiziranjem brojnih aktivnosti pod krovnim sloganom „Zajedno za bolji Internet“. Aktivnosti su usmjerene na educiranje i osvještavanje djece, mladih i stručnjaka o sigurnom i odgovornom ponašanju u digitalnom svijetu.
Ovaj dan prvi put obilježio se 2004. godine u okviru EU projekta SafeBorders, a od 2005. godine provodi ga mreža Insafe. Danas se ovaj dan obilježava u više od 180 zemalja diljem svijeta, a na stranicama dansigurnijeginterneta.org i csi.org mogu se naći zanimljivi savjeti.
Nekoliko savjeta za sigurnije korištenje interneta:
Čuvaj svoje osobne podatke: ime, prezime, adresu i broj mobitela.
Upotrebljavaj složene lozinke i nikada ih ne otkrivaj strancima.
Pazi koje internetske poveznice otvaraš.
Nemoj slati svoje fotografije ili videozapise nepoznatim osobama na internetu.
Prošle je godine preko 21 000 djece i mladih sudjelovalo u ovoj aktivnosti, a radionice su provedene preko 900 puta. U Hrvatskoj se redovito organiziraju veliki online kvizovi za učenike; primjerice, u jednom od njih sudjelovalo je više od 24.000 učenika iz Hrvatske, BiH i Srbije. Ove godine poseban je fokus na umjetnu inteligenciju, digitalnu odgovornosti i “cybertraumu”.