Projekt „Škole za Afriku“ u školskoj 2012./2013. godini

Osnovna škola „Kostrena“ već treću godinu zaredom sudjeluje u provođenju UNICEF-ova projekta „Škole za Afriku“ kojim se osigurava izgradnja i obnova predškolskih ustanova i škola u najugroženijim područjima Afrike. Posebna pažnja usmjerena je na pružanje pomoći djeci koja žive bez roditelja, u izrazitom siromaštvu, ili pak djevojčicama, koje su često u odnosu na dječake, zakinute za mogućnost školovanja.  U protekloj je godini projekt podržalo više od 80 000 djece, uključujući i učenike naše škole.

Tijekom I. polugodišta šk. 2012./2013. god. s učenicima svih razreda ( 1.-8.) provedena su edukativna predavanja i radionice na temu  „Škole za Afriku“. Ciljevi provođenja istih bili su osvijestiti važnost humanitarnog rada i pomaganja potrebitima, upoznavanje afričke kulture i poštivanje različitosti.

Organizirane su i kreativne radionice, na kojima su učenici, koristeći različite tehnike, izrađivali ukrasne predmete u bojama Afrike. Salvetnom tehnikom ukrasili su plastične bočice, kartonske kutije, podmetače za čaše, kuglice za bor i slično. Izrađene dekoracije prodali su na božićnom sajmu, održanom dana 19. prosinca 2012. godine u našoj školi.

Vrijedno su prikupljali novac i u kasice koje smo dobili od UNICEF-a.

Sva prikupljena sredstva uplaćena su putem zaprimljene uplatnice na račun UNICEF-a.

U istom duhu, ali s novim idejama nastavljamo s ovim humanitarnim projektom  i u II. polugodištu tekuće školske godine.

Dašak atmosfere s održanih radionica i božićnog sajma pogledajte u našoj fotogaleriji.

« Svibanj 2018 »

Mislim da će titulu NAJ-RAZREDA osvojiti:

Osnovna škola Kostrena / Žuknica 1, HR-51221 Kostrena / os-kostrena.skole.hr / ured@os-kostrena.skole.hr