O knjižnici

Ustrojena je 12. rujna 2001. godine kada je otvorena nova zgrada OŠ Kostrena. Tada počinje s radom školska knjižnica u sastavu odgojno-obrazovne ustanove.

Program knjižnično-informacijskog obrazovanja usmjeren je na četiri područja: čitanje, učenje,  informacijsku pismenost i kulturnu i javnu djelatnost. Učenje učenika kako učiti je sastavni dio sva četiri područja.

Školska knjižnica je dostupna učenicima u vremenu njihova najintenzivnijeg stjecanja znanja i učenja te vremenu razvoja stavova i ponašanja važnih za kasniji život. Svojim djelovanjem ona je ne samo potpora odgojno-obrazovnom radu, već otvara vrata osobnog stvaralačkog napretka svakog učenika.
Poslanje naše knjižnice: Učiti kako učiti! Učenici će zavoljeti ozračje knjižnice, imati pozitivan stav o knjizi, knjižnici i ostalim izvorima informacija. Kroz aktivnosti u knjižnici trebaju razviti komunikacijske, istraživačke i informacijske vještine. Odgajat će se aktivan čitatelj koji će u slobodno vrijeme pristupati knjizi i izvorima informacija na kvalitetan način.

Školska knjižničarka

Od 2001. godine školska knjižničarka je dr.sc.Korina Udina, u zvanju izvrsna savjetnica.

CRO RIS – INFORMACIJSKI SUSTAV ZNANOSTI RH

Digitalizirana zbirka Zbornika sa autorskim člancima o školskom knjižničarstvu

Naša Kostrena:

Nagradom “Višnja Šeta” za životno djelo 2021., za dugogodišnji predani rad u školskom knjižničarstvu i doprinos školskoj knjižničarskoj profesiji nagrađena je Korina Udina, Osnovna škola Kostrena, Kostrena. ZAPISNIK i DOBITNICI;

Projekt u školskoj knjižnici “Učenici pisci”:

8. svibnja 2023. održana je promocija pete zbirke ilustriranih priča "PRIČE 4U". Ukupno je 15 učenika  radilo na projektu: Od ideje do knjige, od autora do čitatelja, od ničeg do nečeg! Pred kraj projekta pripremali su promotivni materijal: plakate, pozivnice, poklone...

Pročitajte više