Terenska nastava 2024: Vicenca – Verona – Venezia

tra 12, 2024 | Knjižnica

Terenska nastava 2024: od 10.04. do 12.04. 2024. / Vicenca – Verona – Venezia / učenici Projektne grupe i KČK-a / najstarija knjižnica Europe Biblioteca Capitolare; 700 g. Marco Polo u Veneciji!

“Jedrima Marca Pola” – film !

Projekt u školskoj knjižnici IVAN MEŠTROVIĆ – hrvatski kipar, arhitekt, slikar, književnik, esejist u projektu “Od Splita do Chicaga” 2024.

Ciljevi:

1) Osvjestiti kod učenika vrijednost kulturne, arhitektonske i umjetničke baštine Ivana Meštrovića povodom 140. godišnjice rođenja
2) Pročitati „Razgovore s Michelangelom”(zbirku dramoleta) i pripovijetku Ludi Mile iz istoimene zbirke (autor tekstova je Ivan Meštrović), istraživanje o književnoj dimenziji Ivana Meštrovića
3) Posjet Izložbi Ivana Meštrovića u Galeriji Klovićevi dvori – 15.prosinca 2023. (terenska nastava)
4) Prezentacija rezultata terenske nastave, istraživanja o umjetničkoj dimenziji u školskoj knjižnici